A március 15-i nemzeti ünnep alkalmából idén is számos egészségügyben dolgozó szakember részesült elismerésben, köztük gyógyszerészek is. A kitüntetéseket dr. Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter és dr. Pintér Sándor belügyminiszter adta át.
Magyar Érdemrend Lovagkereszt Polgári Tagozat kitüntetésben részesült dr. Télessy István Gábor, a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kara Gyógyszerészeti Intézetének címzetes egyetemi tanára és dr. Ács Zoltán, gyógyszeripari szakgyógyszerész, a MEDITOP Gyógyszeripari Kft. ügyvezető igazgatója, alapító társtulajdonosa, a Semmelweis Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar oktatója, a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar címzetes egyetemi tanára, a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnökségi tagja.
Magyar Arany Érdemkereszt Polgár Tagozata kitüntetésben részesült Hutyánné dr. Somogyi Aranka, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház vezető főgyógyszerésze és dr. Kőhegyi Ferenc, gyógyszerész, a Magyar Gyógyszerészi Kamara Csongrád-Csanád Vármegyei Szervezete korábbi elnöke.
Magyar Ezüst Érdemkereszt Polgár Tagozata kitüntetésben részesült dr. Hegyi Tibor, a Békés Vármegyei Központi Kórház intézeti vezető főgyógyszerésze.
A kitüntetetteknek ezúton is szívből gratulálunk!


