A magyarok 63 százaléka utazik el valahová idén nyáron – derül ki egy frisskutatásból. Honfitársaink átlagosan 194 ezer forintot szánnak az útra, ami jelentős összeg, különösen, ha figyelembe vesszük, hogy a KSH adatai szerint nemzetgazdasági szinten az áprilisi átlagos nettó kereset családi kedvezmény nélkül 226 500 forint volt, a kedvezményt is figyelembe véve pedig 235 000 forintra becsülhető.
A legkedveltebb úti cél idén is a Balaton, az utazási irodák tapasztalatai szerint a szervezett utakat tekintve nagy népszerűségnek örvend Bulgária, Görögország, Horvátország, Olaszország, de sokan utaznak idén nyáron Egyiptomba és Tunéziába is. Akár belföldre, akár külföldre utazik a család, érdemes összeállítani egy úti patikát, hogy ha bármi kellemetlenség történik, ne érjen minket felkészületlenül.
A rendszeresen szedett gyógyszereinket mindenképpen tovább kell szednünk az utazás ideje alatt is, így értelemszerűen ezeket mindenképpen érdemes becsomagolni. Az, hogy milyen további gyógyszerekre van szükségünk, attól is függ, hogy hová és hogyan utazunk. Emellett az sem mindegy, hogy mivel töltjük a szabadságunkat. Értelemszerűen másra lesz szükség egy észak-amerikai városnézős kirándulásnál, mint egy afrikai sivatagi kalandtúránál, vagy egy horvátországi tengerparti nyaralásnál. Alapvetően az enyhébb problémák kezelésére készüljünk fel, súlyosabb esetekben külföldön is érdemes inkább az egészségügyi ellátást igénybe venni, mint magunkat gyógyszerelni – mondta a Pénzcentrumnak Marjai Tamás, a Hálózatban Működő Gyógyszertárak Szövetségének szakmai igazgatója. A szakember hozzátette, a következőket érdemes bepakolni indulás előtt:
- Láz-, és fájdalomcsillapítók
- Görcsoldó
- Hányinger csökkentő
- Savlekötő
- Hasmenés elleni szer
- Hashajtó szer
- Emésztést elősegítő szer
- Fertőtlenítőszer sebre, kötszer, sebtapasz
- Fertőtlenítőszer kézre
- Lázmérő
- Allergiás tünetek elleni szerek
- Napvédő krémek
Arra a kérdésre, van-e arra esély, hogy az általunk otthon felejtett, de jól bevált, megszokott fájdalomcsillapítót, orrspray-t a környező országokban is beszerezhetjük, a szakember azt válaszolta, általánosságban elmondható, hogy az Európai Gazdasági Térség egész területén hasonló gyógyszerkinccsel találkozhat az utazó.
Ha nem is minden hatóanyag érhető el minden egyes országban, akkor is nagyon valószínű, hogy fogunk találni megfelelő készítményt az akut problémánkra, szóval, ha valamit kifelejtenénk, nincs ok a pánikra.
A teljes cikk elolvasható a Pénzcentrum oldalán.