Ismét változik a FoNo VII

Szerző: | 2017. szept. 19. | Blogbejegyzés

Több módosítást is eszközöl a Szabványos Vényminták Gyűjteményén a most megjelent közleményében az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI). A FoNo VII-4/2017. számú közlemény amellett, hogy négy új előirattal egészíti ki az eddigieket, egy már hatályos előiratot is módosít.

A közlemény alapján a FoNo VII az alábbi előiratokkal fog bővülni: Foeniculi dulcis fructus, Sennae folium, Melissae folium és Anisi fructus. Emellett a gyógyszerészi kiadásban megváltozik a Mucilago ad catheterem cikkelye is: a továbbiakban a készítményt csak autoklávban lehet majd sterilezni, hőlégsterilezőben nem.

A módosítások 2017. szeptember 14-én jelentek meg az Egészségügyi Közlönyben, és a mai naptól kell őket alkalmazni. A közlemény teljes szövege elérhető az OGYÉI honlapján.

Hírlevél feliratkozás

Ha szeretnél értesülni a legújabb hírekről, akkor iratkozz fel a hírlevelünkre.